عکس ها و ویدئوهای شما

مهار حریق صنعتی در شهرک صنعتی چهاردانگه

مجموعه: اخبار داخلی سازمان تعداد بازدید: 60
مهار حریق صنعتی در شهرک صنعتی چهاردانگه

 

مهار حریق صنعتی در شهرک صنعتی چهاردانگه

 

        ساعت ۱۹:۰۵ روز پنجشنبه مورخ ۲۷/۰۲/۱۴۰۳ در پی تماس با سامانه ۱۲۵ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی اسلامشهر در جریان وقوع یک مورد حریق صنعتی به آدرس شهرک صنعتي چهاردانگه ، خيابان شهيد رحيمي قرار گرفت و بلافاصله آتش نشانان ایستگاه میزبان شماره۴ را روانه محل حریق نمود و پس مشاهده وسعت حریق ایستگاه های شماره ۴ و ۵ و ۶ بعنوان کمکی به محل اعزام شدند.

حسین یاری ریس سازمان آتش نشانی اسلامشهر درباره این حادثه گفت: با حضور نیروها در محل مشاهده گردید حريق مربوط به يک باب سوله با کاربري آبکاري پلاستيک به مساحت حدوداً ۴۰۰ مترمربع طبقه همکف و ۱۸۰مترمربع بالکن ميباشد که بصورت يکپارچه شعله ور بوده است.

وی افزود: نيروها بلافاصله با استفاده از تجهيزات حفاظت فردي نسبت به قطع برق کارگاه اقدام و با راه اندازي سه راهي پخش کننده و دو رشته آبدهي و تجهيزات آبرسان شروع به اطفاء حريق نموده و از سرايت حريق به کارگاه هاي مجاور جلوگيري گرديد.

یاری ادامه داد: با توجه به اينکه در اتاقي به متراژ تقريبي ۱۲مترمربع کارگاه مذکور مقداري تينر وجود داشت که دچار حريق شده بود ، نيروها با استفاده از ۶دستگاه خاموش کننده دستي پودر و گاز نسبت به اطفاء کامل آن اقدام نمودند.

رییس سازمان آتش نشانی اسلامشهر با اشاره به گستردگي و وسعت بالاي حريق گفت: اعزام نيرو و خودروي کمکي شامل يکدستگاه خودروي تانکر آب پشتيبان و خودروي نيسان دستگاه تنفسي از ايستگاه شماره يک و يکدستگاه خودروي تانکر آب پشتيبان از ايستگاه شماره۶ و يکدستگاه خودروي نيسان کف از ايستگاه شماره۵ در محل حاضر و نسبت به آبرساني و همکاري اقدام نمودند.

وی خاطر نشان کرد: پس از انجام فرايند کامل اطفاء حريق و انجام لکه گيري توسط نيروهاي عملياتي و تنظيم صورتجلسه و تحويل محل به مالک، نيروها محل را ترک و عازم ايستگاه گرديدند.

لازم بذکر است باتوجه به سرايت جزئي حريق از قسمت سقف سوله به پوشش پشم شيشه سقف کارگاه پشتي به متراژ تقريبي ۲مترمريع يکدستگاه خودروي عملياتي به همراه نيرو درکارگاه پشتي مستقر و نسبت به اطفاء کامل حريق پوشش سقف آن اقدام و از سرايت به ساير قسمتهاي کارگاه جلوگيري بعمل آمد.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مهار حریق صنعتی در شهرک صنعتی چهاردانگه”*

code

قالب تفریحی