عکس ها و ویدئوهای شما

تخریب یک ساختمان ۲ طبقه مسکونی و یک باب واحد تجاری و ریزش آوار در گودبرداری مجاور

مجموعه: اخبار داخلی سازمان تعداد بازدید: 168
تخریب یک ساختمان ۲ طبقه مسکونی و یک باب واحد تجاری و ریزش آوار در گودبرداری مجاور

 

تخریب یک ساختمان ۲ طبقه مسکونی و یک باب واحد تجاری و ریزش آوار در گودبرداری مجاور

 

ساعت ۲۳:۰۲ شامگاه جمعه مورخ ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ در پی تماسهای مکرر شاهدان عینی با سامانه ۱۲۵ و اعلام یک مورد حادثه ریزش آوار منجر به محبوس شدن سکنه در زیر آوار ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانان ایستگاه های شماره ۲ و ۶ را به همراه گروه امداد و نجات ۱ را روانه محل حادثه واقع در خیابان ابوذر نمود.

یوسف منطقی رئیس سازمان در خصوص این خبر گفت ؛ اولین ایستگاه اعزامی در مدت زمان ۲ دقیقه از زمان اعلام در محل حادثه حضور یافت و مشاهده شد یک باب ساختمان مسکونی و یک واحد تجاری بصورت کامل تخریب و در گودبرداری مجاور ریزش کرده بودند و دو نفر از سکنه ساختمان در حین فرار در پلکان در زیر آوار محبوس شده اند. لذا بلافاصله نیروها با رعایت اصول ایمنی و آواربرداری تخصصی و تکنیکی محبوسین را بابکارگیری ادوات فنی در کوتاهترین زمان ممکن رهاسازی نموده و جهت انتقال به مراکز درمانی تحویل عوامل اورژانس حاضر در موقعیت نمودند.

وی افزود : در ادامه نیروها جهت یافت سایر محبوسین احتمالی اقدام به جستجو در سایر بخش‌های آوار نمودند و با اطمینان از عدم وجود محبوس دیگر در زیرآوار اقدامات لازم جهت ایمن سازی محل را به عمل آوردند.

 

در ادامه محل با حضور نیروهای امداد گاز ، آب و برق نیز ایمن سازی شد و عوامل شهرداری و مدیرت بحران نیز همکاری لازم در خصوص پاکسازی معبر را بعمل آوردند. و نیروها پس از ارائه توصیه های ایمنی و تنظیم صورتجلسه به ایستگاه مراجعه نمودند.

ایشان در انتها خاطر نشان کردند : رعایت کامل اصول ایمنی در حین گودبرداری ضامن سلامت شهروندان خواهد بود که گاها با سهل‌انگاری در این خصوص شاهد اینگونه حوادث در سطح شهر هستیم.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تخریب یک ساختمان ۲ طبقه مسکونی و یک باب واحد تجاری و ریزش آوار در گودبرداری مجاور”*

code

قالب تفریحی