عکس ها و ویدئوهای شما

تجهیز و عملیاتی شدن خودروی تخصصی CBRNE و HAZMAT

مجموعه: اخبار داخلی سازمان تعداد بازدید: 149
تجهیز و عملیاتی شدن خودروی تخصصی CBRNE و HAZMAT

 

تجهیز و عملیاتی شدن خودروی تخصصی CBRNE و HAZMAT

 

تجهیز و عملیاتی شدن خودروی تخصصی CBRNE و HAZMAT برای نخستین بار از زمان تاسیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی اسلامشهر انجام شد.

به گزارش رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی اسلامشهر ؛ یوسف منطقی با اشاره به تجهیز سازمان به وسائل مدرن مقابله با تهدیدات نوین، اظهار داشت: این تجهیزات منحصر به فرد شامل امکانات ویژه‌ای همچون دستگاه ضدعفونی کننده بخارساز، لباس حفاظت فردی میکروبی فشار مثبت، دستگاه تب سنج، حسگرهای شناسایی علائم هوشیاری، چادر ایزوله، برانکارد مخصوص انتقال مصدومین حوادث شیمیایی و… است.

وی بیان کرد: با استفاده از تجهیزات تخصصی CBRNE، نیروهای آتش نشانی از این پس می توانند در مجاورت مناطقی که دچار آلودگی میکروبی و شیمیایی شده اند مستقر و برای نمونه برداری و آزمایش از مصدومین و مجروحین احتمالی فعالیت داشته باشند.

رئیس سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداری اسلامشهر با بیان اینکه تجهیزات CBRNE و HAZMAT پس از بازسازی کامل و تجهیز بر روی یکی از خودروهای سازمان به صورت اختصاصی نصب شده گفت: این خودرو از امکانات ویژه از جمله تجهیزات رصد و پایش منشاء آلودگی شیمیایی، آلودگی های هسته ای، تجهیزات امداد و انتقال مصدومین و تجهیزات حفاظت فردی نظیر لباس های حفاظتی، داروهای خود تزریق و لوازم قرنطینه و محدودسازی محیط حادثه برخوردار است.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تجهیز و عملیاتی شدن خودروی تخصصی CBRNE و HAZMAT”*

code

قالب تفریحی