عکس ها و ویدئوهای شما

نجات ۵ شهروند گرفتار در آتش توسط آتش نشانان اسلامشهر

مجموعه: اخبار داخلی سازمان تعداد بازدید: 231
نجات ۵ شهروند گرفتار در آتش توسط آتش نشانان اسلامشهر

 

نجات ۵ شهروند گرفتار در آتش توسط آتش نشانان اسلامشهر

 

با تلاش آتش نشانان ۵ نفر از شهروندان گرفتار در آتش سوزی منزل مسكونی در شهرک الهیه از میان آتش و دود نجات پیدا کردند

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵ ، در نخستین ساعت بامداد روز یکشنبه مورخ ۹۹/۱۰/۲۱ و مقارن با ۵۶ دقیقه بامداد ساكنین یك ساختمان مسكونی در شهرک الهیه کوچه بهار ۱۱ با سامانه ۱۲۵ تماس گرفتند و از وقوع آتش سوزی در پارکینگ یک منزل مسكونی خبر دادند كه ستاد فرماندهی بلافاصله آتش نشانان ایستگاه شماره ۱ و گروه امداد و نجات را روانه محل حریق كرد.

فرشید شیخ علیزاده فرمانده آتش‌نشانان اعزامی در این باره اظهار داشت: در یك ساختمان مسكونی سه طبقه شش واحدی یکدستگاه خودروی سواری در پارکینگ ساختمان به علت نامعلوم طعمه آتش سوزی شده و كاملا شعله ور بود.
وی افزود: بر اثر این حریق دود و حرارت به سرعت از راه پله ها در حال سرایت به طبقات فوقانی بود و پنج نفر از شهروندان در طبقات و در میان دود و حرارت محبوس شده بودند.
شیخ علیزاده تصریح کرد: نیروهای عملیات بلافاصله پس از تجهیز خود به دستگاه تنفسی و قطع جریان برق و گاز به دو گروه عملیاتی تقسیم شدند كه یك گروه اقدام به نجات افراد محبوس شده از داخل ساختمان كرده و گروه دیگر نیز با استفاده از یك رشته لوله آبدهی آتش نشانی شعله های آتش را مهار و خاموش كردند.
وی افزود: آتش‌نشانان در همان دقایق اولیه موفق شدند هر پنج نفر محبوس شده را كه ۳ نفر از آنها کودک بودند و دچار دود گرفتگی جزئی شده بودند از داخل ساختمان خارج كرده و جهت مداوا به تیم پزشكی حاضر در محل حادثه تحویل دهند.
گفتنی است: آتش نشانان پس از مهار كامل شعله های آتش، با استفاده از فن های مكانیكی اقدام به تخلیه دود از كل ساختمان كردند و پس از ایمن سازی نهایی و ارائه موارد ایمنی به ساكنین و مالك ساختمان به عملیات خود پایان دادند.
گفتنی است: علت این آتش‌سوزی توسط كارشناسان در حال بررسی است.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “نجات ۵ شهروند گرفتار در آتش توسط آتش نشانان اسلامشهر”*

code

قالب تفریحی